תשובות לשאלות נפוצות

איך אקטיזיים עובד?


אקטיזיים היא תערובת של אנזימים וחיידקים שונים, ידידותיים לסביבה, שמגיעים אליכם בצורת פתיתים, ומכוונים לפרק הצטברות של פסולת אורגנית: שמנים ושומנים, סבון ודטרגנטים, שיער, נייר טואלט, שאריות של ירקות וכדומה, שמצטברים במערכת הניקוז, במערכות הביוב, במלכודות שמן וכו'. כשפסולת כזאת איננה מטופלת היא מרקיבה, מעלה ריחות איומים וסותמת את המערכת. האנזימים פועלים כפי שהם פועלים בטבע, על-ידי פירוק ועיכול חומרים אלה למולקולות קטנות יותר, כשהבקטריות, שנמצאות בסביבה באופן טבעי, יכולות להפוך בקלות את הפסולת למים ו-CO2 – ומאפשרות לפתוח בקלות את התעלות החסומות.

החומר שאקטיזיים ממיסה זורם למערכת הביוב, והריחות הרעים נעלמים!
איפה משתמשים באקטיזיים?


ב- אקטיזיים משתמשים, למעשה, בכל מקום. האנזימים עצמם נמצאים, באופן טבעי, במערכת האקולוגית שלנו ואפילו בגופנו, כדי לסייע בפירוק ועיכול חלבונים, שמנים ושומנים, חומרי ירק וכו', הרי ידוע שהרוק שלנו (עמילאז)[א1] הוא אחד האנזימים הראשונים במערכת העיכול - שמתחיל את התהליך כולו.

אם כן, ב- אקטיזיים משתמשים ב:

  • כיורים, מקלחות, אמבטיות, תעלות ניקוז, בורות ספיגה, בורות רקב, מלכודות שמן, שירותים - כאלה שמבוססים על בורות ספיגה או אלה שמחוברים למערכת ביוב, בכל חלקי הבית וגם בתעשייה.

  • השימוש ב- אקטיזיים יעיל ובטוח גם בתעלות ניקוז ממקלחות, מטבחים, מכבסות, אזורי טיהור שפכים, בורות ספיגה, תאי אחסון שפכים של סירות וקרוונים, שירותים כימיים, טוחני אשפה בכיור, מערכות סילוק מזון מובנות בכיור, בורות מי תהום ועוד.

  • אפשר להשתמש ב- אקטיזיים אם יש סתימה באזור ניקוז או הצטברות של מים עומדים, או פשוט אם אתם רוצים להיפטר מריחות רעים שעולים מהביוב.

אקטיזיים בטוח לשימוש עם כל חומרי האינסטלציה, הקפידו לקרוא את הוראות השימוש באתר או את תווית האריזה – לכמויות מדויקות, תדירות ומינון.
כמה מהר אקטיזיים פועל?


מהירות היעילות של אקטיזיים תלויה ברמה ובסוג הסתימה. על-פי רוב, נראה שיפור תוך 24 שעות! ייתכן שידרשו מספר שבועות עבור סתימות מסובכות במיוחד.

חשוב!
כשמשתמשים ב- אקטיזיים באופן קבוע - הסתימות נמנעות והצנרת לא נסתמת בכלל!

אם הסתימה נגרמת על-ידי שורש של עץ חי, ייתכן שתיאלצו להזמין שרברב לפני תחילת השימוש ב- אקטיזיים, כדי להסיר את השורש, ובהמשך אקטיזיים יעכל את שורש העץ המת.
אקטיזיים בבורות ספיגה – זה אפשרי?


אקטיזיים נוצר כדי לאפשר לבורות ספיגה ורקב לעבוד ביעילות מרבית. בורות ספיגה פגיעים מאוד, במיוחד בגלל הכימיקלים הנוראיים של היום: חומרי ניקוי מאכלים וחומרי ניקוי אנטי-בקטריאליים אחרים:

  • אקטיזיים עוזר להחיות את רמות האנזימים והבקטריות במערכת, ומאפשר תפקוד תקין - ללא ריחות רעים.
  • אקטיזיים עוזר לשמור על תעלות ספיגה נקיות מסתימות.
  • אקטיזיים משמש את מערכות הביוב המודרניות שלנו, תוספת של אקטיזיים עוזרת משמעותית בהקלה בעיבוד השפכים!
ומה אם מים מתעלות הניקוז משמשים להשקיה?


אנזימים הם חלק טבעי מהמערכת האקולוגית, וככאלה - הם בלתי מזיקים לגינה.

אקטיזיים מבטיח המרה מהירה יותר של הפסולת, עם האדמה וחלקי עלים אחרים - לדשן (קומפוסט) טוב לגינה. אפשר להשתמש בפתיתי אקטיזיים בערימות ובמערבלי הקומפוסט שלכם כדי להאיץ את פירוק החומר האורגני. פשוט פזרו כפית של פתיתי אקטיזיים על השכבות בערימת הקומפוסט ושמרו על לחות.
האנזימים ידידותיים לסביבה?


כן! האנזימים ב- אקטיזיים מתכלים לחלוטין וידידותיים לסביבה!
אקטיזיים יקר ביחס לחומרי ניקוי כימיים לפתיחת סתימות!


בקנייה הראשונה ההשקעה שלכם ב - אקטיזיים גבוהה יותר מאשר ההשקעה בחומר כימי רעיל לפתיחת סתימות, ויחד עם זאת, אקטיזיים משתלם הרבה יותר בשימוש השוטף - ועדיף משימוש בכימיקלים מאכלים כמו סודה קאוסטית ונתרן הידרוקסידי, שנמכרים תחת שמות מותג שונים.

המחיר לשימוש בכימיקלים מסוכנים אלה גבוה מאוד, כמו סכנה אמיתית בשימוש במאכל (בסיס) שעלול לגרום לכוויות בעור, בעיניים וברקמות רכות, וסיכון לפיצוץ בצנרת עצמה - אם כימיקלים בשילובים שאינם נכונים מתערבבים בתוך הצנרת. יש שפע של מידע לגבי צרכנים שנפגעו משימוש בחומרים מאכלים אלה, ועשרות סיפורים על פיצוצים בצנרות. אנחנו מאמינים שהסיכון כל כך גבוה במוצרים האלה, שאסור שיהיו זמינים לשימוש יומיומי, אפילו עם כל האזהרות שמופיעות עליהם.

אקטיזיים פועל טוב יותר בטווח הרחוק, בהשוואה לחומרי ניקוי מאכלים. חומרים מאכלים גורמים נזק לכדור הארץ, מציעים מעט השפעה שיורית, ולמעשה הורגים גם את האנזימים והחיידקים הטובים במערכת - מה שגורם, בתורו, לחזרתם של הריחות הרעים והסתימות החוזרות. בדיוק בשל כך הם אינם ניתנים לשימוש במערכות מבוססות בורות ספיגה.

אריזת אקטיזיים אחת מספיקה לשימוש רב פעמי, וההשקעה בכל שימוש הוא שקלים בודדים, כעלות של כפית אחת מתוך האריזה. נוסיף לזה את העלמת הסתימות לחלוטין - וחסכנו גם את הזמנת בעל המקצוע! וכאן מדובר כבר בחיסכון של מאות שקלים.
באיזה גודל אריזה אפשר למצוא את אקטיזיים?


אריזת אקטיזיים הנפוצה ביותר היא 450 גרם. זאת אריזה שתוכננה להספיק לתקופה של ארבעה עד עשרה חודשים, תלוי בתדירות השימוש, כאמצעי למניעת סתימות בהתאם להוראות שעל האריזה.

אם יש עכשיו סתימה - תידרש כמות נוספת, שתלויה ברמת החומרה של הסתימה.

בנוסף, אפשר למצוא גם אריזת התנסות למתחילים בגודל 100 גרם, ואריזות חיסכון בגודל 900 גרם ו - 3 ק"ג יהיו זמינות, על פי דרישה.
איך ניתן להשוות בין פתיתי אקטיזיים לאנזימים נוזליים?


לרוב, לא פשוט לאמוד את הבדלי המחירים והביצועים בין אקטיזיים למוצרי אנזימים נוזליים, מכיוון שאלה מהולים במים. אקטיזיים מגיע בצורת פתיתים הומוגניים, מרוכזים ואחידים בהרכבם. כדי להאיץ את זמן הפעולה אפשר להכין תמיסת אנזימים נוזלית מהפתיתים, אם תשרו אותם במים פושרים ל - 30 דקות – ותשתמשו בתמיסה מיד.
אקטיזיים נוסה על בעלי חיים?


כחלק מתפיסתנו הירוקה - אף אחד מהמוצרים שלנו לא נוסה ולא ינוסה אף פעם על בעלי חיים.
אפשר להשתמש באקטיזיים במדיח הכלים?


כן! משום שיש הצטברות של פסולת אורגנית במכלים של מדיחי הכלים, אקטיזיים פועל לפרק אותם במהירות ויעילות, מסלק ריחות רעים ובקטריות מזיקות. הוסיפו חצי כפית של פתיתי אקטיזיים ישירות לבסיס המכונה, הפעילו את המדיח על מצב שטיפה במים קרים או פושרים (לא חמים!) ותנו לחומר להישאר במדיח מספר שעות, לפני ההפעלה הבאה.
כמה מהר אקטיזיים פועל?


נוסף על מה שכתבנו קודם, אם הסתימה נגרמת בגלל שיער, ייתכן שייקח לה יותר זמן להיפתח - משום ששיער מתפרק לאט יותר. אקטיזיים יעזור, כמובן, אולם יש סיכוי שיידרשו לשם כך מספר שבועות - עד שהסתימה תיפתח לחלוטין. טיפול חוזר, במהלך תקופה זאת, נדרש גם כן. במקרה של סתימות קשות כדאי לפתוח את הסתימה עם קפיץ, צינור לחץ, פומפה או מכשיר דומה אחר, להסיר את הסתימה באופן ידני, ולהתחיל בטיפול סדיר ב- אקטיזיים - שימנע את הישנותן של הסתימות בעתיד.
מה הזמן הטוב ביותר ביממה לטיפול ב - אקטיזיים?


עדיף לטפל ב - אקטיזיים כדבר האחרון בלילה, לאחר סיום השימוש בצנרת, או כשאינכם בבית כלל לרגל חופשה, סוף שבוע ארוך וכדומה. זמן שכזה יאפשר ל - אקטיזיים לפעול ביעילות רבה יותר משום שהפתיתים נשארים במערכת, ויכולים לפרק את הסתימה כולה. מומלץ לחזור על הטיפול אחת לחודש, או בהתאם להוראות שעל האריזה.
  • האם ניתן לשלב אקטיזיים בייצור קומפוסט ביתי?


ניתן לשלב אקטיזיים בייצור של קומפוסט, פשוט פזרו כף פתיתים על ערימת הקומפוסט והרטיבו אותה,

האורגניזמים הטבעיים שנמצאים בפתיתי האקטיזיים יעזרו לפרק את הפסולת לקומפוסט ויצמצמו את הריחות למינימום.